KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15989178
nr 1598 9178
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Signerad, akvarell, daterad 1976, "Gräsmatta", 56x77 cm, yttermått inklusive ram: 60x80 cm
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 19 februari 2024
kl 19:43:26
600 kr
700 kr
800 kr
900 kr
1.200 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
Bengt Landin
Läs mer om Bengt Landin